události
HomeBydleníTejpování sedačky nemusíte objednávat. Dokážete to i sami

Tejpování sedačky nemusíte objednávat. Dokážete to i sami

- Reklama -aktualita

Ruku na srdce. Kdy jste naposledy tepovali vaši čalouněnou sedačku? A kolikrát za rok tuto činnost v průměru vykonáváte? Nebo by bylo lepší se zeptat, jednou za kolik let jste se odhodlali k tepování? Bohužel ve většině domácností se potřeba hloubkového čištění sedaček či koberců zanedbává. Přitom právě ty jsou bezedným skladištěm prachu, roztočů, bakterií i alergenů.

Důkladné vyčištění sedačky byste měli provádět několikrát ročně. Samozřejmě platí, že čím častěji, tím lépe. Obzvlášť, pokud máte doma alergiky, malé děti či čtyřnohých kamarádů. Pokud si tepování objednáváte, zkuste se příště zeptat, co všechno se dokáže hluboko ve vláknech látky nacházet. Zkušení Extraktory by vám o tom věděli vyprávět hodiny. Pokud si chcete udržovat domácnost skutečně hygienicky čistou a plánujete tapetovat tak, jak by bylo potřeba – několikrát za rok, pořiďte si svůj vlastní tepovač – extraktor. Nebo parní vysavač.

Tapovací-extraktor čistí hloubkově
Úvodem by bylo vhodné zmínit, proč se doporučuje tepování provádět několikrát v roce. Jaksi automaticky vnímáme, že je něco čisté, pokud je čisté vizuálně. V případě čalouněného nábytku či koberců to neplatí. Ta nejhorší a nejškodlivější nečistotu nelze vidět, nachází se totiž hluboko ve vláknech. A tu nevysajete běžným vysavačem, ani když vysáváte pravidelně a často.

Tepováním dokážete odstranit:

povrchové znečištění – fleky po rozlitých nápojích, po zbytcích jídla či jiných nečistotách
pachy – čalounění je výborným lapačem a zásobovací všech možných pachů. Nejhorší je, že vy můžete být na vaše domácí pachy „zvyklí“ a tak je nevnímáte tak citlivě jako například návštěva. Pachy z cigaret, z potu či z přítomnosti domácích mazlíčků se v sedačce dokáží udržet velmi dlouho a při každém dotyku s jejím povrchem se uvolňují zpět do místnosti.
skryté nečistoty – právě nečistoty, které pouhým okem nevidíte, jsou z hygienického hlediska ty nejnebezpečnější. Prach, roztoči, bakterie i alergeny jsou ukryty hluboko ve vláknech čalounění a uvolnit jejich dokážete jen důkladným hloubkovým čištěním. Asi budete překvapeni, jak moc znečištěná voda bude nasávána do odpadní nádoby tepovače z vaší sedačky. A to i v případě, pokud jste netepovali jen několik měsíců a přesto, že pravidelně a často sedačku vysáváte běžným vysavačem.
Kromě tepování i klasické vysávání tvrdých podlah
Podstata čištění extraktory spočívá v kombinaci vysokého tlaku, vody s čisticím roztokem a vysávání. Tepovač nejdříve do látky nastříká vodu s rozpuštěným přípravkem. Díky vysokému tlaku se tekutina dostane hluboko do vláken, kde rozpustí usazené nečistoty a odstraní pachy. Následným vysáváním nasaje špinavou směs do odpadní nádrže. V tom momentě pochopíte, proč je tepování tak důležité. Budete pravděpodobně překvapeni, jak silně znečištěnou vodu budete z nádrže vylévat.

Výsledkem tepování je hygienicky čistá domácnost bez pylů, roztočů, alergenů, prachu či jiné špíny, která se před tepováním dostávala do ovzduší z matrací, čalouněného nábytku či koberců. Extraktory využijete také na efektivní vyčištění autosedaček.

Pokud se rozhodnete pro tepovač, který je vhodný i na klasické vysávání, jako například Kärcher SE 5.100 s bohatým příslušenstvím, získáte skutečného univerzála. Kromě možnosti tapetovat kdykoliv se vám zachce ho budete moci používat i při běžném suchém vysávání tvrdých podlah. Žádný jiný vysavač tak ve vaší domácnosti nebudete potřebovat.

Ekologické a hygienicky čisté vysávání parním vysavačem
Dalším zařízením, které můžeme doporučit pro hygienicky čisté čištění domácnosti, je parní vysavač. Kvalitní parní vysavač je obecně sice o něco dražší než tepovač-extraktor, čištění párou se však považuje za nejekologičtější čištění vůbec. Bez jakékoliv chemie je pára schopná odstranit až 99,99% bakterií.

Parní vysavače jsou vhodnými i na čištění čalouněného nábytku. Doporučujeme sáhnout po zařízeních, které dokáží v jednom kroku napařovat, vysávat i sušit. Pokud byste ho plánovali využívat i na čištění dřevěných podlah, poraďte se s prodejcem, který model to umožňuje. Z tohoto hlediska je důležité, aby vysavač disponoval vícestupňovou regulací průtoku tlaku, jako například parní vysavač SV 7 od společnosti Kärcher. Díky bohatému příslušenství ním kromě důkladného vyčištění sedaček či výsledky čištění podlahy efektivně vyčistíte také armatury, kachličky, dlažbu, digestoř, zrcadla, okna, či umyvadla. Parní vysavač je tak právem považován za jedno z nejuniverzálnějších zařízení v domácnosti.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel