události
HomeInteriérInteriér jako z romantického filmu. Nechte se okouzlit půvabem venkovského stylu

Interiér jako z romantického filmu. Nechte se okouzlit půvabem venkovského stylu

- Reklama -aktualita

Čistý vzduch, pomalé tempo a blízkost přírody. Tím vším nás okouzluje venkov. Možná proto v tolika lidech vzbuzuje venkovský styl interiéru pozitivní pocity, sympatie či dokonce okouzlení. Tak hurá na venkov!

Proč je venkovský styl při zařizování domova tak oblíbený?
Pro kuchyňskou linku ve venkovském stylu zvolte pracovní desku z kamene či masivu, drobné retro spotřebiče či doplňky.
Prostorná jídelna. Co takto doplnit rustikální příborník a jednoduchý stůl s lavicí moderními skleněnými svítidly?
Nebojte se experimentovat. Květinové vzory a tradiční tvary nábytku vyváží módní odstíny žluté, růžové či zelené.

Proč je venkovský styl při zařizování domova tak oblíbený? Na to asi neexistuje jednoznačná odpověď. Ale zatímco minimalismus získává body především díky své praktičnosti a racionalitě, záliba v rustikálních interiérech inspirovaných venkovem bude spíše srdeční záležitostí.

Pro kuchyňskou linku ve venkovském stylu zvolte pracovní desku z kamene či masivu, drobné retro spotřebiče či doplňky.

Barvy podle vlastních preferencí
Venkovský styl bydlení je velmi útulný, milý. Umí být i praktický, ale není to jeho primární účel. Důležitá je estetika a pohodlí. Co se týče barevnosti, škála je velmi široká. V současné době si oblibu získávají zejména venkovské interiéry s převahou bílé jako vystřižené ze švédských letních domků. Ale vzdávat se nemusí ani milovníci barev. Ať už dávají přednost klasické paletě, na níž nesmí chybět červená, zelená či hnědá nebo pastelovým odstínem šalvějové, mátové, Nezábudková případně levandulové. Zkrátka, venkovský styl nabízí svobodu barev.

Prostorná jídelna. Co takto doplnit rustikální příborník a jednoduchý stůl s lavicí moderními skleněnými svítidly?

Moderní nebo tradiční pojetí?
Pokud si potrpíte na účelnost, zvolíte pravděpodobně nábytek jednodušších tvarů, například v podobě klasického jídelního stolu, nebo dokonce příborník vyrobený na míru, ale s venkovským nádechem. Moderní kuchyňská linka s pokročilými spotřebiči přináší komfort 21. století, stejně tak vestavěné skříně. Rustikální prvky, jako jsou dvířka s frézováním, římsy na horních skříňkách a ozdobné kovové či keramické úchytky jim ale dodají příjemný vzhled a hřejivou atmosféru.

Pokud však toužíte po autenticitě, jistě zobrazte půdu vaší chalupy nebo hledejte unikátní kousky v osvědčených bazarech. Možná nejsou zcela praktické, ale přinášejí kouzlo domova.

Nebojte se experimentovat. Květinové vzory a tradiční tvary nábytku vyváží módní odstíny žluté, růžové či zelené.

Tak či tak by neměla chybět patina, ať už původní nebo uměle vytvořena, a samozřejmě, textilní doplňky s typickými vzory. Jednodušší pojetí venkova vyžaduje proužky či jemné rostlinné motivy, tradičnější zařízení pak doladíte kostkou, patchworkem nebo bohatými květinovými vzory. Chcete-li se inspirovat anglickým venkovským stylem, vsaďte na růže. Pro styl Provence jsou zase charakteristické levandule a olivy.

Přírodní materiály jsou základ
Materiálem číslo jedna je ve venkovském interiéru dřevo. Na podlaze, nábytku i doplňcích. Stylově ho krásně doplní kámen či keramika. Co se týče kovu, autenticky působí nikl a mosaz. Pokud jde o vodovodní baterie, můžete zvolit i praktičtější a levnější chromované varianty, nezapomeňte však na retro tvary. Také textilie jsou ve venkovském bydlení většinou přírodního charakteru: bavlněné plátno, len, vlna. V modernějším pojetí se nemusíte bát experimentovat ani s jutou nebo ratanem. Kovové dózy s ornamenty, bedničky i destičky z masivu a látkové utěrky. Bez těchto doplňků se venkovská kuchyně neobejde.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel